Czy warto kupować samochody osobowe – używane?

Planując zakup samochodu zawsze warto wziąć pod uwagę wszystkie dostępne na rynku opcje, a jest ich przynajmniej kilka. Osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej mogą zdecydować się na zakup nowego auta w salonie lub pomyśleć nad kupnem samochodu używanego. Właściciele firm mają jeszcze jedną dodatkową możliwość, jaką jest leasingowanie pojazdu. To, która z powyższych opcji będzie najlepsza zależy od rozmaitych czynników, takich jak na przykład osobiste preferencje kupującego czy zasobność jego portfela.

Nowy samochód z salonu

Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla tych osób, które mają bezpośredni dostęp do dużych zasobów gotówki, bowiem zakup nowego auta w salonie jest to wydatek przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kupując nowy samochód zyskuje się gwarancję jego stanu technicznego oraz wewnętrzny spokój na kilka lat, jaki daje gwarancja. Koszta nowego auta można nieco obniżyć decydując się na model z poprzedniego sezonu. Atrakcyjne wyprzedaże poprzednich roczników najczęściej organizowane są przez dealerów samochodowych na początku nowego roku kalendarzowego.

Samochody używane osobowe

Alternatywą dla nowego auta prosto z salonu jest zakup używanego pojazdu. Samochody takie są zazwyczaj o wiele tańsze – znane powiedzenie mówi bowiem, że auto zaraz po wyjeździe od dealera traci nawet 20% swojej wartości. Przeglądając ogłoszenia sprzedawców, nie należy jednak wierzyć do końca w opisy zachwalające stan techniczny samochodów. Co prawda przekręcanie liczników przejechanych kilometrów zdarza się już coraz rzadziej, jednak wciąż powszechnym zjawiskiem jest maskowanie drobnych stłuczek czy ukrywanie wad wysłużonego samochodu. Rozważając zakup używanego auta zawsze dobrze jest umówić się u zaufanego mechanika na przegląd techniczny, który umożliwi wykrycie ewentualnych usterek. Jakie są plusy zakupy samochodu z drugiej ręki? Przede wszystkim jest to cena pojazdu, a co za tym idzie możliwość częstszej zmiany samochodu – niewiele osób może sobie bowiem pozwolić na to, aby co kilka lat kupować nowe auto w salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *