Gdzie kupować auta

Jeśli udało ci się zgromadzić pewną ilość gotówki, którą pragniesz przeznaczyć na kupno samochodu z pewnością zastanawiasz się jakie auto wybrać. Do wyboru są auta nowe. Niewątpliwą zaletą kupowania takich samochodów jest to, że nikt przed nami ich nie używał. Nie musimy więc martwić się o przebieg czy bezwypadkowość. Wadą nowych aut z pewnością jest cena. Kupując samochód w salonie musisz być świadomy, że w momencie gdy nim odjeżdżasz traci na wartości już kilkanaście procent. Jest to więc tak naprawdę cena nowości, którą nie każdy chce ponieść.

Co jednak jeśli ciężko pracowałeś na zarobione pieniądze i nie chcesz przepłacać. Pozostaje ci rynek aut używanych. Do wyboru są tutaj auta poleasingowe, takie, które należą do osób prywatnych, lub pojazdy sprowadzane z zagranicy i dostępne w komisach.
Kupowanie aut poleasingowych ma tę zaletę, ze zazwyczaj dostępne modele są w miarę młode. Niewątpliwym plusem jest to, że mają one udokumentowane przebiegi i naprawy. Wiemy więc w jakim stanie jest proponowany model. Każde auto, które było w leasingu musiało mieć wykupioną polisę auto casco, bez trudu można więc zweryfikować czy jakiekolwiek odszkodowanie było wypłacane.

Decydując się na zakup samochodu od prywatnego właściciela musimy liczyć się z tym, że nie znamy dokładnej historii auta. Musimy ufać, że sprzedawca mówi nam prawdę i auto rzeczywiście jest w takim stanie na jaki wygląda. Kupując od osób prywatnych można trafić na doskonałą okazję, ale potrzeba do tego trochę szczęścia i znajomości zasad sprzedaży aby rozpoznać kiedy ktoś próbuje nam wcisnąć bubel.
Trzecim sposobem zakupu auta jest jego nabycie w komisie. Komisy często sprowadzają samochody z zagranicy i oferują je do sprzedaży w konkurencyjnych cenach. Niestety rzadko zdarza się aby oferowane do sprzedaży modele nie miały ukrytych wad. Sprzedawcy często cofają przebieg lub ściągają uszkodzone auta, które potem poddają naprawom i oferują jako bezwypadkowe. Kupując auto w komisie trzeba więc zachować czujność.

Polecamy

auta poleasingowe
auta poleasingowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *