Samochód ze sprawdzonego źródła

Kupowanie używanego samochodu w Polsce to zawsze dużo ryzyko. Tak naprawdę nigdy się nie wie czy mamy auto z takim przebiegiem i z taką historią, jaka jest opisana przez jego właściciela. Dotyczy to nie tylko handlarzy, ale również osób prywatnych.

Każdy próbuje w skuteczny sposób zataić faktyczny stan samochodu. Jeśli są to ukryte i zatajone usterki to taka osoba nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to karalne i że takie auto można będzie zwrócić. Oczywiście polskie prawo jest tutaj zagmatwane i trzeba będzie się liczyć z batalią w sądzie. Może będziemy mieć szczęście i pójdzie nam łatwiej, ale to wszystko zależne jest od osoby, która nam taki samochód sprzedaje. Na pewno trzeba będzie bardzo dokładnie sprawdzić taki samochód. To nie jest wcale takie łatwe, na jakie wygląda, bo przecież nie każdy z nas jest super ekspertem. Nawet takie osoby dają się na to nabrać, że samochód wygląda jak nowy, ale w rzeczywistości ma o wiele większy przebieg. W Polsce sprawdźmy przede wszystkim przebieg samochodu, a nie jego stan techniczny i to jest kolejny problem. Skoro ma być niski przebieg to właśnie taki dostajemy od sprzedawcy. Mimo że jest to karalne żeby przestawiać liczniki w samochodzie to wiele osób niczego sobie z tego nie robi. Myślą, że są bezkarne. Z drugiej strony Polak woli mieć samochód dwudziestoletni z dwustutysięcznym przebiegiem. Wie, że tego przebiegu nie ma, ale na liczniku właśnie tyle pokazuje, a zatem nie jest źle.

Samochód z komisu
Lepszym rozwiązaniem dla nas, a już na pewno bezpieczniejszym będzie kupowanie samochodu z komisu. Trafiają tam auta sprowadzone przez komuś jak i te, których pozbywają się klienci. Dla każdego z nas znajdzie się taki samochód, który będzie praktyczny i będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Najważniejsze przecież jest nasze pełne zadowolenie, a to oznacza, że czeka nas sporo pracy w szukaniu. Samochody, które kupujemy w komisie można dodatkowo ubezpieczyć. Jest specjalne ubezpieczenie, które daje nam stu procentowe zabezpieczenie. Oznacza to, że w razie awarii sprzęgła czy silnika można będzie liczyć na darmową naprawę. Takie ubezpieczenie nie jest drogie, dlatego tym bardziej powinno nas zainteresować. Wtedy jesteśmy zabezpieczeni i wiemy, że jeśli coś złego się stanie to ubezpieczyciel da nam pieniądze. Każda osoba, która zamierza kupić samochód musi sobie dokładnie wszystko przemyśleć, a wtedy będzie wiedziała, na co ją stać i który z wariantów warto wybrać. Tylko wtedy będziemy jeszcze bardziej zadowoleni z zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *