Kupować nowy samochód?

To dobre pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Jeśli zdecydujemy się na nowy samochód to trzeba się automatycznie liczyć z dużymi wydatkami. Nie chodzi tutaj tylko o sam zakup samochodu. To dopiero początek naszych wydatków.

Trzeba będzie samochód ubezpieczyć, a że jest nowy to wyjdzie nam z OC i AC spora kwota pieniędzy. Nie można sobie pozwolić przy nowym samochodzie na brak AC, bo nigdy nie wiemy czy nam takiego samochodu nie będą chcieli ukraść albo czy my nie będziemy mieć pecha i nie spowodujemy wypadku albo kolizji. Jeśli wina będzie nasza to nie dostaniemy ze zwykłego ubezpieczenia OC nawet złotówki. Jeszcze stracimy zniżki i będziemy następnym razem płacić jeszcze więcej. Jeśli chodzi o wydatki to problemem są same serwisy. Niby serwis jest darmowy, ale już pierwszy grubszy przegląd to wydatek nawet kilku tysięcy złotych.

Wszystko będzie zależne od tego, jaki samochód mamy. Im bardziej luksusowy tym więcej się płaci i to wszystko trzeba uwzględnić przy zakupie samochodu. Wtedy nie będziemy mieć żadnych niespodzianek podczas serwisowania.

Dotyczy to serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Udając się do salonu można to wszystko sprawdzić. Wtedy wiemy czy samochód jest dla nas opłacalny czy szukamy używanego albo rezygnujemy z tej marki i wybieramy inną. Musimy również pamiętać o tym żeby zawsze negocjować cenę wyjściową. Musimy również sprawdzać czy aby na pewno dostaliśmy ten sam samochód. Dlaczego? Negocjując z dealerem cenę samochodu może się okazać, że później mamy o wiele bardziej ubogie wyposażenie. On daje nam pięć tysięcy upustu, ale nagle w samochodzie nie ma klimatyzacji albo innego systemu, który do tej pory był.

Co w takiej sytuacji zrobić, kupić?
Na pewno samochody nowe tracą bardzo szybko na wartości. Wyjazd z salonu nowym samochodem oznacza, że 10-20% jest mniej wart. W ciągu trzech lat, jeśli mamy szczęście straci połowę ceny. To bardzo dużo, a tym bardziej, jeśli będzie to auto za sto czy dwieście tysięcy złotych. Dla osób, które nie mają dużo pieniędzy, ale chcą mieć trzyletnie samochody nie pozostaje nic innego jak zainteresować się samochodem poleasingowym. Mamy auto prawie nowe, ale za to w bardzo dobrej cenie. Tego nam właśnie trzeba, a tym bardziej można na tym zarobić i wiele zyskać. Do wyboru mamy mnóstwo samochodów, które pochodzą z wiarygodnych źródeł. Wiemy, że taki samochód jest pewny i sprawdzony. Możemy również kupować samochody poleasingowe na gwarancji. Oferta jest naprawdę bardzo duża i każdy kupi taki samochód, jaki jest mu potrzebny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *