Kupno nowego czy może używanego samochodu?

Nie jesteśmy społeczeństwem zbyt bogatym, dlatego wydanie na samochód średniej klasy z dobrym wyposażeniem, który jest nowy stu tysięcy złotych nie jest łatwe. Tym bardziej, że za kilka lat odsprzedając ten samochód będziemy mogli za niego wziąć jedną trzecią tej sumy.

Międzyczasie trzeba się liczyć z serwisami i kosztami, które im mamy lepszy samochód tym więcej kosztują. Tak to wszystko wygląda w praktyce, dlatego wiele osób zastanawia się nad używanym samochodem. Problemem jest lęk przed stanem technicznym. Wiemy, że jeśli takie auto się zepsuje to koszty naprawy będą bardzo wysokie. Tak to właśnie działa, że nowe są drogie, ale używane są ryzykowne, bo nigdy nie wiemy jak będzie eksploracja samochodu wyglądała. Dla osób, które nie chcą ryzykować i chcą kupić samochód tani i pewny można polecić auta poleasingowe. W takim samochodzie wszystkie naprawy wykonywane są na bieżąco. Znamy dokładną historie samochody. Wiemy czy miał wypadek, stłuczki, ale i co i kiedy było w nim naprawiane. Mając takie informacje wiemy, że to auto jest godne naszej uwagi albo nie jest. Bardzo mocno przyciąga nas cena, która jest o wiele niższa niż w przypadku tego samego modelu i marki, ale pochodzącej od prywatnej osoby. Auta poleasingowe są popularne w Polsce, dlatego jeśli nas taka oferta interesuje to coś dla siebie znajdziemy.

Zakup samochodu poleasingowego
Na pewno taki samochód będzie dostępny w kolorze białym. Ma to swoje zalety, bo jakiekolwiek naprawy lakiernicze są bardzo tanie. To jednak nie wszystko samochód jest z dokładnie opisaną historią. Wiemy, co się z nim działo. Jeśli ma na liczniku przebieg, który nas niepokoi to można to łatwo sprawdzać. Wiemy czy robił w rok tyle i tyle kilometrów i jeśli nagle ta wartość zaczęła spadać, bo wiemy, że coś było kombinowane. W przypadku leasingowych samochodów przekręcani liczników jest ryzykowne, ponieważ ten samochód nie należy do firmy do czasu aż uda im się go spłacić. To wszystko jest firmy leasingowej, która organizuje naprawy i o wszystkich decyduje. Nie bójmy się samochodów firmowych. Dawniej wydawało nam się, że takie samochody są zbyt mocno eksploatowane, ale na obecną chwilę sytuacja się zmieniła i wiemy, że lepiej kupić taki samochód niż sprowadzany z Niemiec. Ten z Niemiec jest nam nieznany i tak naprawdę nie wiemy, co kupujemy.

Lepiej jednak kupić ten krajowy, bo jest pewniejszy. Warto porównać sobie różne oferty samochodów prywatnych, sprowadzanych i poleasingowych, a wtedy wyrobimy sobie na ten temat zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *