Jak przygotować samochód do zimy?

Samochód w dzisiejszych czasach jest bardzo ważnym pojazdem, który pełni ogromną rolę w codziennym życiu każdego z nas. Dbanie o auto jest podstawą względem tego, aby służyło nam przez lata i nie obarczało wciąż nowymi wydatkami. Dlatego też przygotowanie samochodu zarówno przed okresem letnim, jak również zimą ma ogromne znaczenie. 

Zastanawiając się nad tym, co można zrobić, aby samochód był w pełni gotowy do użytku w okresie zimowym należy przede wszystkim skorzystać z usług serwisu i wymienić opony na zimowe, które są podstawą, jeśli chodzi o stosowne przygotowanie auta na opady śniegu czy niskie temperatury, oblodzenie dróg. Motoryzacja jako branża oferuje różnego typu opony zimowe, jakie spełniają warunki. Jednak na wymianie opon nie powinniśmy zaprzestawać swoich działań, gdyż do tego dochodzi jeszcze wiele spraw, jakie zagwarantują znacznie bezpieczniejszą jazdę samochodem w zimę, jak również zapewnią bezawaryjne poruszanie się po drogach. Pośród przygotowań odnajdziemy kilka kwestii, które powinny być brane pod uwagę przez właściciela auta i profesjonalnego mechanika samochodowego.

Przede wszystkim warto w tym względzie wspomnieć o:
• wycieraczkach samochodowych (czy są w dobrym stanie),
• chodniczkach samochodowych (czy nie są wyprodukowane z tekstyliów, które nie zdają egzaminu w porze zimowej),
• akumulatorze (czy nie wymaga wymiany),
• szybach, w tym szybie przedniej (czy nie posiada pęknięć, które należy jak najszybciej wypełnić, aby uszkodzenie się nie pogłębiło),
• uszczelkach w aucie (które należy zabezpieczyć chociażby wazeliną techniczną),
• płynie do spryskiwaczy (który należy wymienić na zimowy, letni będzie zamarzać przy niskich temperaturach),
• oświetleniu (czy jest kompletne, bardzo ważne wyposażenie auta, gwarantujące bezpieczeństwo na drogach),
• karoserii (w której należy uzupełnić ubytki)),
• płynie w układzie chłodzenia,
• oleju silnikowym.
Może Cię zainteresować również: http://wynajem-samochodow-krakow.com.pl/wynajem-dla-firm/

Co warto mieć przy sobie podczas jazdy autem w okresie zimowym?

W bagażniku ponadto powinno pojawić się oprzyrządowanie, które jest w stanie niekiedy wyciągnąć kierowcę pojazdu mechanicznego z opresji. Samochody powinny być doposażone w oprzyrządowanie tj. skrobaczka do szyb, miotełka, przewody rozruchowe, płyn zimowy do spryskiwaczy (zapas), latarka, łańcuchy śniegowe (w przypadku aut poruszających się po górskich drogach), kamizelka odblaskowa (jaka powinna być na standardowym wyposażeniu auta), trójką, apteczka (obowiązkowe wyposażenie pojazdu), saperka (użyteczne narzędzie w momencie zakopania kół w zaspach śniegowych czy w piachu), preparat w formie odmrażacza do zamków, odmrażacz do szyb, preparat powodujący zabezpieczenie przed przymarzaniem drzwi, czy linka holownicza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *